Marie Bortlová

Vezměte si ježoura… Co to je?

„Budu vyjíždět dopoledne v 11 hodin, naberu Marky a začíná naše víkendovka…“, píšu holkám poslední mail před odjezdem do hor. Po cestě se stavíme jako vždycky na frgály a na kafíčko. Samozřejmě nemůžeme vynechat obchod s krásnými krystaly, kde se necháváme nabíjet ametystovými geodami a jinými drahokamy“, dodávám ještě v textu mailu.

Páteční ježourování

Páteční ježourování, klideček, pohoda, čajový drak štěstí s elixírem věčného života, vnitřní úsměv a meditace nás navodily do relaxační vlny celého víkendu v horách. Nechyběla sobotní turistika na Martiňák a poté léčivý ponor v přehradě Horní Bečva. Neděle už patřila povídací procházce okolo přehrady a krátkému výšlapu na vrchol skály lomu. Tam jsme zacvičily Čchikung a postavily se do některých pozic Sumerských run.

Nadechneme se šťavnatých hor

„Program v pátek vidím takto zářivá sluníčka“, pokračuji v mailu. V 17 hodin se sejdeme v recepci nebo před hotelem a jdeme na procházku kolem přehrady. Užijeme si také krásnou vyhlídku nad lomem a nadechneme se šťavnatých hor. Na paloučku se postavíme do Algíz a příjemně se pročistíme hlubokým dýcháním….

Po večeři se přivítáme v aerobním sálu, vedle bazénu. Sebou si vezměte skleničku z pokoje na čajík, uvařím Draka štěstí BIO a Elixír věčného života, dále poberte podložku na cvičení, deku nebo osušku na přikrytí, volné oblečení a mikču na meditaci. Vezměte ježoura na šlapky. Jedná se o míček s bodlinkami z tvrdé gumy, ve velikosti asi tenisáku. Procvičíme si s ním nožičky. Ráno pak budete cítit svá chodidla podobně jako miminko. Jsou naprosto uvolněná a krásně připravená na sobotní turistiku.

Vyjádříme vděk krásné přírodě

Letos opět zařadíme zavlnění v duchu víly na horském paloučku a pak … To je zase překvapení🙂  Na sobotní turistiku přibalte batoh, pití a nějakou lehkou svačinku. Po cestě postavíme Kamile šiškové srdce a zacvičíme Čchi-kung ke sluníčku. Rovnou tak vyjádříme vděk krásné a čisté přírodě hor… Nejdůležitější informace pro nás všechny je, že vše je na pohodu, nikam se nehoníme, a celý víkend jsme v pocitu JE NÁM HEZKY.

Splynutí s vodou přehrady

Po návratu z procházky na Martiňák si odložíme věci na pokoje, chvilku odpočineme a vyrazíme, kdo bude chtít, k přehradě, na splynutí s vodou. Vezměte si proto plavky nebo trenky s bolerkem. Obouváme si také do vody staré tenisky, abychom nemusely řešit kvalitu dna. Zacvičíme zhruba minutku Wim Hofa na břehu a půjdeme pozvolna do přehrady. Vysvětlím pak na místě drobná doporučení.

Celá akce u vody bude tak do deseti minut hotová i se svlékáním a oblékáním do suchého, teplého oblečení. Takže jde spíš o příjemnou zábavu, která podpoří radost našeho těla i nitra. Když vylezete z vody holky, je to nádherný pocit. 🙂 Budu ráda, když půjdou k vodě i kočenky, které se ponořit nechtějí. Mohly by se totiž našim ponorem pobavit či navnadit na příště.

Rozloučení s horami

V neděli bude rozloučení před hotelem, protože některé holky jedou ještě na výlet nebo domů. Ostatní jdeme na procházku k přehradě a do lomu, rozloučit se s krásnou přírodou hor, růnami a Čchi-kungem. Opět v něžném poklidu těla i mysli… „Moc se na vás těšíííím, i na tu čistou, horskou přírodu Beskyd“, dopisuji poslední větu mailu holkám.

Víkendovka v energii překrásné horské přírody přináší do každého srdce něžný klid a lásku.

Mám vás ráda víc, než si myslíte.

Také milujete energie čisté horské přírody? Dejte To se mi líbí 🙂