Laskavé jaro a léčivá síla přírody

Cítím sluneční paprsky, kouknu se z okna, když čekám, až začne vařit voda na čaj. Vidím, že na tenké větvičce okrasné vrby sedí velký pěvec kos s oranžovým zobáčkem a naprosto radostně, tak nějak hezky jarně švitoří a zpívá.

Jaro přichází

Usmívám se na něj přes okno a v duchu si říkám, no jasně, vždyť už vítáš jaro, rozumím ti. Jeho hlavička, na niž dopadají ranní paprsky slunce, se pootočí směrem ke mně a pokračuje ve zpěvu: „Vidíš, jaro přichází, taky se raduješ? Neseď doma, pojď ven, přivítat probouzející přírodu“, dozpíval a odletěl.

Když se příroda probouzí, a pupeny rostlin i první kytičky se pomalinku rozvíjejí, je příroda prostě nádherná. Je krásné, když se na ni nacítíte a vnímáte, kolik síly v ní je…

Pupeny skrývají všechnu sílu budoucí rostliny 

Najednou přemýšlím o kapičkách léčivých rostlin, které používáme doma mezi nejbližšími. Nejvzácnější a taky nejúčinnější lihové tinktury jsou právě ty z pupenů rostlin, jak říkávám z nejrůznějších kytiček. Právě v pupenech se totiž skrývá síla celé rostlinky.

Proto tedy, když jdeme přírodou a vnímáme ji, cítíme ji, její krásu, klid, svobodu, její něhu, dochází ke změnám v našich tělech, k regeneraci nejen v buňkách, ale i k regeneraci ostatních nehmotných těl našeho Já.

Bylinkář

Zvoní mi telefon, na displeji vidím bylinkář Vláďa Vytásek. Není náhodou, že zrovna, když píšu o přírodě, mám komunikovat s bylinkářem, který vnímá jemnohmotné energie přírody a rezonuje s nimi. Říká, že má pro mě růži stolistou, která je dva roky mým velkým snem.

Jde o přenádhernou léčivku, plnou něhy. Ještě dodává, že má v sobě tolik lásky, že nemusí mít trny jako ostatní růže… Krásná slova, jako kdyby příroda hovořila skrze něj. Domluvili jsme si výměnu rostlinek.

Vzpomněla jsem si na jednu jeho krásnou větu, která neodmyslitelně patří do tohoto článku, a kterou si zasloužíme všichni vidět, slyšet a vnímat všemi smysly. Klidně si ji řekněme hlasitě všichni. A místo slova „Vás“ si dejte „NÁS“ 🙂

Nechť vás provází léčivá síla přírody

Příroda je součástí nás a my jsme součástí jí. Jsme jeden celek, jedno velké tajemství. Více o tajemstvích píšu také v eBooku zdarma, který jde ze srdce do srdce. Jeho název je 6 tajemství pro klidnou mysl i tělo, aneb jak mít hned od rána krásný den. Příroda i lidé jsou láska. Láska je všude. Láska spí v kamenech, probouzí se ve zvířatech a probouzí se i v nás, lidech.

Zatím jen z lehce se probouzející trávy na mě kouká krásná dvojice květů. Nešlo mi nezastavit, neprohlédnout si ji zblízka a nenaladit se na jejich sílu. S láskou vám jarní květy sdílím 🙂

Vnímejte lásku přírody a vzpomeňte si znovu na její léčivou sílu. Máme ji všichni v sobě už od pradávna.

Máte rádi, když je vám hezky? Dejte To se mi líbí.

Miluji komunikovat s lidmi. A mým posláním je pomáhat lidem najít v sobě takovou cestu, aby žili svobodně, radostně a v harmonii, protože takový člověk pak rozzáří spoustu dalších a dalších lidí. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.