Marie Bortlová

Háóčko aneb home office

Jsem háóčko. Tak jako spousta z vás jsem právě dnes háóčko, jak říká kolega v práci kamarádům, kteří svou práci v současnosti vykonávají z domova.

Jsem vegetarián

Během psaní, což je větší část mé pracovní náplně, jsem dostala chuť spojit se s přírodou prostřednictvím řepového salátu, a to jako dopolední svačiny.

Napadlo mě nasdílet Vám můj zdravý recepis. Nastrouhám 3 řepy, 3 mrkvičky nahrubo a 3 cm čerstvého křenu najemno do keramické misky. Nálev připravím v hrnku na čaj ze 6 lžiček medu, 6 špetek soli, 6 lžiček octu nebo citronové šťávy, 3 lžiček oleje, trochu pepře. Vše zaliju teplou kamínkovou vodou po okraj hrníčku. Co je kamínková voda popíšu za chvilku.

Řepáček

Až se ingredience v hrnku spojí, vyliju do nastrouhané zeleniny a pěkně rukama, tedy prsty promíchám. Moc příjemný pocit. Nechám uležet a poté pojídám kdykoliv mám chuť spojit se s přírodou prostřednictvím sladké pochoutky, vlastně sladko-kyselé Co nesním, vložím do sklenice, zavíčkuji a uchovávám v lednici. Vydrží dlouho.

Řepový salát – řepáček nás obohacuje jednou ze šesti nejdůležitějších léčivých potravin tradiční medicíny, a to červenou řepou. Dalších pět potravin, jak říká i doktor Jan Šula jsou česnek, citron, zázvor, kurkuma a zelí.

Kamínková voda

Nyní ke kamínkové, nebo chcete-li drahokamové vodě. Moje kamínková voda. Asi pátým rokem nechávám vodu ve džbánu s různými kameny, aby ji obohatily svými klidnými vibracemi. Je výborná, jako ze studánky. Střídám na džbánech harmonizující nálepky a vždy, když nalévám vodu do sklenice či na vaření, spatřím slovo na nálepce a vím, že zrovna můj prožitek tohoto slova je také v kamínkové vodě.

Rezonují se mnou krásné myšlenky známého japonského vědce Masaru Emota.

Když si uvědomím, že takové procento mně samotné je voda a že voda může nést veškeré mé vibrace i okolního světa, chápu, jak důležité a léčivé je být v pocitu – je mi hezky, co nejdéle. Více si můžete přečíst i zde – můj příběh.

Zkuste se tak cítit se mnou 🙂